Idaho Rush SOccer Club

"Where the trails of Passion and Purpose Meet, Begins the Path to Victory"

Idaho Rush is proud of the accomplishments of its players, even when they're not wearing the Rush jersey. 35 Idaho Rush players have earned awards and honors for their efforts playing for their high school teams. On behalf of the entire Rush Staff we would like to congratulate the following players. Check back for updates as their are more to come.  

If you know of a player who is missing from this list please email [email protected]

2020 players

 All-conference teams DivisionSchool Honor 
 Kendra McDaniel  5A BoiseFirs Team 
Annie Liebich  5A Boise First Team 
Sam Wind 5A Kuna First Team 
 Madeline Bean 5A Timberline First Team 
 Helene Pereda5A Borah Second Team 
 Megan Gustafson5A Timberline Second Team 
 Afton Rasco5A Timberline Honorable Mention 
 Chloe Flynn5A Borah Honorable Mention 
 Sophia Hills5A Boise Honorable Mention 
 Bailey Blancett5A Eagle Honorable Mention 
 Kaiya Pardue5A Centennial Honorable Mention 
 Kaylee Fone4A Columbia  First Team 
 Peyton Dion 4A Columbia First Team 
 Goldie Mumford 4A Emmett First Team 
 Maggie Avey4A Bishop Kelly First Team 
 Yessenia Morales4A Columbia Honorable Mention 
 Anndrea Gutierrez4A Columbia  honorable Mention 
 Nick Liebich 5A Boise  Player of the Year 
 Justin Smith5A Timberline First Team 
 Carlos Comacgo5A Borah First Team 
 Zach Owen 5A Boise First Team 
 Chris Torres 5A Centennial First Team 
 Jai Solis 5A Centennial Second Team 
 Luke Palsulich 5A Borah Second Team 
 Dino Ibrulj5A Borah Honorable Mention 
 Kenny Ponce5A Kuna Honorable Mention 
 Ghaith Alsaadi 5A Capital Honorable Mention 
 Sam Wagner 5A Timberline  Honorable Mention 
 Chase Kluksdal5A Boise Honorable Mention 
 Soren Taylor5A  BorahHonorable Mention 
 Evan Schulte 5A Timberline Honorable Mention 
 Nic Taugher4A Bishop Kelly  First team 
 Gabe Clement 4A Bishop Kelly Second Team 
 Blake Waldmann4A Bishop Kelly Honorable Mention 
 Nick Caceres 4A Caldwell Honorable Mention 

2019 Players

All-conference teamsDivisionSchoolHonor
Mariah Albin5ABoise High School2nd Team
Kenzie Kluksdal 5ABoise High School 1st Team 
Helene Pereda 5ABorah High School 2nd Team
Audrey Hawes 5ABoise High School 2nd Team
Kendra McDaniel 5ABoise High School2nd Team
Justine Humphrey 5AMountain View High Honorable Mention
Chloe Flynn5ABorah High School Honorable Mention
Kody Epp 5AEagle High SchoolHonorable Mention
Cailey Mae Hodkins5ACentennial High SchoolHonorable Mention
Maeve Pierson5ATimberline High SchoolHonorable Mention
Chloe Bowes 5ATimberline High SchoolHonorable Mention
Peyton Dion 4AColumbia High SchoolPlayer of the Year
Goldie Mumford 4AEmmett High SchoolFirst Team 
Jordan Armstrong 4AKuna High School Second Team 
Kaylee Fone4AColumbia High SchoolHonorable mention
Yessi Morales 4AColumbia High SchoolHonorable Mention
Samantha Wind 4AKuna High SchoolHonorable Mention
Nick Liebich 5ABoise High School 1st Team 
Tyler Cramer 5ABorah High School1st Team 
Mason Slaughter 5ATimberline High School 1st Team
Thomas Ryden 5ABoise High School 1st Team
Eli Marler 5ABorah High School2nd Team
Evan Shulte 5ATimberline High School2nd Team
Carlos Camacho 5ABorah High School 2nd Team
Nathan Kudera 5AMountain View High Honorable Mention
Soren Taylor 5ABorah High School Honorable Mention
Matt Morando 5A Mountain View High school Honorable Mention
Jonny Camacho 5ASkyview High School Honorable Mention
Koyote Zimmerman5ACapital High School Honorable Mention
Jonah Johnson 5AMeridian High SchoolHonorable Mention
Ben Denton 5AEagle High School Honorable Mention

2018 Players

All-conference teamsDivisionSchoolHonor
Mariah Albin5ABoise High School1st Team
Maeve Pierson 5ATimberline High School2nd Team
Helene Paereda 5ABorah High School 2nd Team
Madeline Kraus 5ABorah High School  Honorable Mention 
Kendra McDaniel 5A Boise High SchoolHonorable Mention
Kaitlyn Cole5ABorah High School Honorable Mention 
McCall Bennion 5A Capital High School Honorable Mention
Maddie Bean5A Timberline High SchoolHonorable Mention 
Chloe Flynn 5ABorah High School Honorable Mention
Peyton Dion 4AColumbia High School1st Team 
Jordan Armstrong 4A Kuna High School  2nd Team
Sam Zimmer  5ABoise High School 1st Team
Tyler Kramer 5ABorah High School 1st Team
Julien Spanneut 5ATimberline High School2nd Team
Koyote Zimmerman 5A Capital High School 2nd Team
Marcello Iragi  5A Timberline High School 2nd Team
Carson Cadwell5ABoise High School 2nd Team
Zane Rasmussen 5AEagle High School 2nd Team
Jonathon Martinez 5A Meridian High SchoolHonorable Mention
Dominic Ishimwe 5A Borah High School Honorable Mention
Trent Lyons 5A Meridian High SchoolHonorable Mention
Assish Sarki 5A Capital High School Honorable Mention
Johnny Camacho 5ASkyview High School Honorable Mention
Ty Jensen 5AMeridian High SchoolHonorable Mention
Kyler Terashima  5A Mountain View High Honorable Mention
Soren Taylor 5A Borah High SchoolHonorable Mention
Asher Hansen 5A Centennial High SchoolHonorable Mention
Javi Bustamante  5A Skyview High School Honorable Mention
Kelton Webb5A Eagle High SchoolHonorable Mention
Saul Huerta 4A Bishop Kelly High 2nd Team
Seth Cram  4A Bishop Kelly High 2nd Team
Ryan Solis  4A Emmett High SchoolHonorable Mention
Danny Torres 4A Caldwell High SchoolHonorable Mention
Oscar Lara 4A Emmett High School Honorable Mention

2017 Players

All-conference teamsDivisionSchoolHonor
Peyton Dion 5AColumbia High SchoolHonorable Mention
Maeve Pierson 5ATimberline High SchoolHonorable Mention
Kenly VanOstrand5AMountain View High SchoolHonorable Mention
Grace Sherner5ACapital High School Honorable Mention
Bella Brickner 5ATimberline High School Honorable Mention
Justine Humphrey 5AMountain View High School 2nd Team
Asher Savin 5ABoise High School 1st Team
Johnny Martinez 5AMeridian High School 2nd Team
Trent Lyons5AMeridian High School Honorable Mention
Julien Spanneut 5A Meridian High School Honorable Mention
Zach Bryant 5ABorah High School Honorable Mention
Assish Sarki 5A Capital High School Honorable Mention
G. Perez 5A Kuna High School Honorable Mention
Zane Rassmussen5A Eagle High School Honorable Mention
Sam Zimmer 5A Boise High School Honorable Mention
Tyler Kramer 5A Borah High School Honorable Mention
Ty Jensen 5A Meridian High School honorable Mention
Hector Pena 4ARidgevue High School 1st Team
Lennyn Solis 4AEmmett High School 1st Team
Isaiah Luna 4ARidgevue High School 1st Team
Tom Bartlett4ABishop Kelly High School 2nd Team
Seth Cram 4A Bishop Kelly High School 2nd Team
Tom Ryden 4A Bishop Kelly High School Honorable Mention
Saul Huerta 4ABishop Kelly High School Honorable Mention
Koyote Zimmerman 4A Middleton High School Honorable Mention

Contact

Idaho Rush Soccer Club
270 S Orchard Street 
Boise, Idaho 83705

Phone : 208-336-6512
Email: [email protected]

HOURS

Monday - 10am-5pm

Tuesday - 10am-5pm

Wednesday - 10am-5pm

Thursday - 10am-5pm

Friday - 10am-1pm

Saturdays - Closed

Sunday - Closed

Rush National sponsor

Copyright © 2020 Idaho Rush Soccer Club  |  Privacy Statement |  Terms Of Use |  License Agreement |  Children's Privacy Policy  Log In